Hakkımızda


RAWIE markası; Batıbay Gıda Üretim Pazarlama Dış Tic. ve San. A.Ş. tarafından 2021 yılında T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının izni ile  tüm standartlara ve HACCP yöntemine uygun olarak kuruldu.

Django ve Rawie

Köpeğimiz Django ailemize katıldığında, onun için en iyisi olduğunu düşünerek kuru mama ile beslemeye başladık. Yıllar içerisinde kullanmış olduğumuz mamaların, köpeğimize iyi gelmediğini ve vücudunda çeşitli alerjik reaksiyonlar oluştuğunu fark ettik. Tüy dökülmesi, kalan tüylerin matlaşması, kaşıntı ve düzensiz bağırsak hareketleri gibi belirtiler de eklenince veteriner hekimimizin önerisi üzerine hipoalerjenik mamalara geçiş yaptık fakat olumlu sonuç alamadık. Üstelik Django’nun halsizleştiğini ve huzursuzlaştığını fark ettik. Çeşitli veteriner hekimler, yapılan analiz ve tedavilerden maalesef olumlu sonuç alamadık. Bunun üzerine alternatifler aramaya başladık ve yaptığımız araştırmalar, okuduğumuz akademik makaleler ve hayvan beslenme uzmanları ile görüşmeler sonucunda çiğ beslemeyi denemeye karar verdik.

Çiğ beslenme sonrası yaşanan değişim şaşırtıcıydı. Django’ nun deri sağlığı, tüy sağlığı ve sindirim sistemi problemleri birkaç ay içinde sona erdi ve koşan, oynayan, enerji dolu Django geri geldi. Yapmış olduğumuz araştırmalar, yurtdışında çiğ beslenme konusunda akademik çalışmaları olan uzmanlardan aldığımız destek ve deneyimlediklerimiz sonucunda kuru mamanın işlenmiş yapısının, geçirdiği ısıl işlemler ve içerdiği katkı maddeleri nedeniyle sadece Django’ nun değil hiçbir hayvanın doğasına uygun olmadığını anladık. 

Ülkemizde bu konuda çok bilgilendirme olmadığını, oysa yurtdışında çiğ mama üreten yeni firmalar kurulduğunu gördük. 

Artboard 2.jpg

 ‘Kendi köpeğimiz bu kadar mutlu durumdayken neden diğer kedi ve köpekler de bu şekilde yaşamasın’ düşüncesi ile başlayıp, “gerçek” yemeği sadece Django ile değil, tüm kedi ve köpeklerle paylaşmak için bu yola çıktık. Markamız RAWIE’yi kurarak insanlara bildiklerimizi aktarmayı, hayvanlarını mutlu etmeyi kendimize amaç edindik.

WhatsApp Image 2021-12-10 at 13-46-56.jpeg

Hedefimiz

RAWIE ürünlerimizi, donanımlı ekibimizle ve bilimsel araştırmalarla destekleyerek evcil hayvanlarımızın daha sağlıklı ve daha dengeli bir yaşam sürdürebilmeleri adına büyük titizlik ile hazırladık.  Çiğ beslenme modeline uygun ürünlerimizin tamamı beyaz et ve kırmızı et çeşitlerinden, süt ürünlerinden, mevsimsel sebzelerden ve baharatlardan oluşmaktadır.
Ürünlerimizi, dondurarak kurutma yöntemi olan Freeze Dry teknolojisi kullanarak hazırlamaktayız. Freeze Dry yöntemi ile gıdaların uzun süre boyunca tazeliğini ve doğallığını korumasını sağlamaktayız. Bu teknoloji sayesinde ürünlerimiz, ışıl işlem görmeden -40°C’de dondurularak üretilmektedir. Bu sayede gıdaların besin değerleri %97 oranında korunmuş olur. Vitamin ve mineral açısından doğal zenginliğe sahip olan ürünlerimiz; tahıl, renklendirici madde, koruyucu madde veya koku esansı içermemektedir.  Ürünlerimizde kullandığımız ham madde ve malzemelerin tümü insan tüketimine uygun ürünler olup sertifikalı üretim tesislerinden tedarik edilmektedir. Temizlik ve hijyen, çalışan güvenliği, çevreye duyarlılık ve gıda üretimi açısından tam teşekküllü olan tesisimizde üretimlerimiz hassasiyet ile yapılmaktadır.
RAWIE olarak en büyük hedefimiz; her kedi ve köpeğin sağlıklı besine ulaşabilmesidir. Bu doğrultuda sadece evcil hayvanların değil aynı zamanda sokaktaki hayvanların da sağlıklı beslenmesini önemsemekteyiz. Bu düşünceden yola çıkarak ürettiğimiz ürünlerin %20’sini sokakta yaşayan hayvanlarımız ile paylaşmaktayız.

Misyonumuz

RAWIE' nin misyonu; dengeli, besleyici ve sağlıklı evcil hayvan yemekleri oluşturmaktır. Ana ilkemiz evcil hayvan sahiplerini bilinçlendirip hayvanlarının beslenmesinin çok önemli olduğuna odaklanmalarını sağlamaktır.


Vizyonumuz

RAWIE’nin vizyonu; evcil hayvanlarınızın mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşayabilmesi için yenilikçi, yüksek kaliteli, doğal evcil hayvan ürünleri üretmek ve bu ürünlerin kullanımını yaygınlaştırarak daha çok hayvana ulaşmaktır. Biliyoruz ki biz ne kadar çok hayvana ulaşabilirsek, onlara o kadar çok faydamız dokunabilecektir. 

Ekibimiz

RAWIE; hammadde tedarik sürecinden mamaların üretimine, evcil hayvan sahipleri ile iletişiminden şirket içi yönetimine kadar büyük özveri ve titizlikle çalışan bir ekip işidir. 

Ekibimizde mamaların üretiminden sorumlu şefimiz, mamaların kontrolü ve evcil hayvan sahipleri ile iletişimde olan veteriner hekimimiz, marka geliştirme ve tasarımcımız, satış ve satış sonrası ilişkiler sorumlumuz, muhasebe personelimiz, temizlik sorumlumuz ve yönetimde kurucu ortaklarımız bulunmaktadır. 


Emre Batıbay- Kurucu Ortak

İrem Batıbay Tünaydın- Kurucu Ortak

Meltem Manga- Veteriner Hekim

Sedef Işım-Tasarım ve Marka Geliştirme